Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana ma nowego dowódcę

fot. P. Getka

Generał brygady Wojciech Ziółkowski został nowym dowódcą 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Podczas uroczystości w Olsztynie dowództwo przekazał mu generał dywizji Krzysztof Radomski.

– Taka zmiana nie jest dla nas niczym wyjątkowym, to element żołnierskiego życia – mówi major Magdalena Kościńska, rzeczniczka jednostki. Dowódca Radomski jest od 1 lipca szefem Inspektoratu Kontroli Wojskowej.

00:00 / 00:00

Przed nami kolejne, trudne wyzwanie – przede wszytkom w zakresie działalności szkoleniowej. Mam na myśli ćwiczenie TUMAK-22 w listopadzie tego roku (…). W dalszym ciągu realizować będziemy zadania bojowe, wsparcie Straży Granicznej w ochronie granicy

– mówił o zadaniach jednostki nowy dowódca, generał brygady Wojciech Ziółkowski.

00:00 / 00:00

Po uroczystości rozpoczął się w jednostce przy ulicy Saperskiej w Olsztynie piknik wojskowy, podczas którego można było zapoznać się z ofertą wojskową, obejrzeć sprzęt. Były też atrakcje dla najmłodszych, a nad Olsztynem przeleciały śmigłowce.

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, video, Krzysztof Radomski
Od lat na nią czekali. Drogowa inwestycja w gminie Prostki

"Na 10 lat jest obliczony Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg" - przypominał w niewielkich Bzurach w gminie Prostki na Mazurach wojewoda Artur Chojecki. Oficjalne otwarto tam drogę...

Zamknij
RadioOlsztynTV