Radość zawodników Polonii Warszawa w Ełku. Fot. Paweł Godlewski (MKS Ełk)

To był szalony weekend dla warmińsko – mazurskich III-ligowców. Emocji nie brakowało, a z trzech punktów cieszy się tylko Huragan Morąg, który jest najwyżej sklasyfikowanym zespołem z naszego regionu. Olbrzymiego pecha miał MKS Ełk i Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

KACZKAN HURAGAN MORĄG – TUR BIELSK PODLASKI 2:0

(Rafał Kruczkowski 21, Radosław Lenart 80)

Kaczkan Huragan Morąg podejmował u siebie ostatnią drużynę w tabeli – Tur Bielsk Podlaski. Bohaterem pojedynku, wygranego przez morążan 2:0 został bramkarz Mateusz Lawrenc, który obronił rzut karny. Jakby tego było mało to po tej paradzie Huragan wyprowadził zabójczą kontrę i podwyższył wynik na 2:0.

Posłuchaj bohatera zespołu z Morąga

Drużyna z Bielska Podlaskiego, poza rzutem karnym, miała swoje szanse na strzelenie bramki (zwłaszcza w II połowie), ale żadnej z nich nie wykorzystała. Trener Tura, Paweł Bierżyn przyznał, że niełatwo gra się jego podopiecznym w zreorganizowanej III lidze.

00:00 / 00:00

Zobacz skrót meczu

URSUS WARSZAWA – FINISHPARKIET DRWĘCA NML 4:3

(Paweł Wolski 53, 66, 90, 90 – Grzegorz Domżalski 69, Maciej Koziara 73, Arkadiusz Kuciński 82)

Szalony mecz obejrzeli z kolei kibice w Warszawie, gdzie Ursus najpierw prowadził z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 2:0, w 89. minucie przegrywał 2:3, a ostatecznie – wygrał 4:3. – Byliśmy w piekle, w niebie i znów trafiliśmy do piekła – mówi trener nowomieszczan, Piotr Zajączkowski.

Kliknij w obrazek poniżej i zobacz skrót meczu przygotowany przez TVP3 Warszawa (od 4:12)

MKS EŁK – POLONIA WARSZAWA 0:1

(Grzegorz Wojdyga 90)

O olbrzymim pechu może mówić ełcki MKS, który po wyrównanej walce, stracił siły w końcówce i przegrał po golu strzelonym w ostatniej minucie. Zespołowi ze wschodniej ściany Mazur zabrakło w tym pojedynku sił, a zdaniem obserwatorów, zawiedli również zmiennicy, którzy weszli na boisko w drugiej połowie.

Posłuchaj wypowiedzi trenera Polonii i strzelca jedynego gola

ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI – SOKÓŁ OSTRÓDA 2:1

(Marcin Kozłowski 57, Kamil Wiśniewski 82 – Adrian Wójcik 14)

Coraz niżej w tabeli lata ostródzki Sokół. Tym razem podopieczni Sławomira Majaka ulegli na wyjeździe Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, mimo że prowadzili 1:0. Ostródzianie są w strefie spadkowej, a przed nimi – kolejne trudne spotkania i uzasadniony niepokój fanów znad jeziora Drwęckiego.

OLIMPIA ZAMBRÓW – GKS WIKIELEC 1:0

(Patryk Malinowski 49)

Sensacyjni pogromcy rezerw warszawskiej Legii sprzed tygodnia, tym razem – pod kreską. Porażka w Zambrowie jest na pewno bolesna, ponieważ ekipa Arkadiusza Klimka zmarnowała dogodne sytuacje. W jednej z nich, gospodarze wybijali piłkę z linii bramkowej.

M.Świniarski

źródło: olimpiazambrow.net, kspolonia.pl, sokolostroda.com, huraganmorag.cba.pl, warszawa.tvp.pl, Facebook

Więcej w GKS Wikielec, III liga, Sokół Ostróda, MKS Ełk, Huragan Morąg
14. kolejka III ligi. Zobacz bramki

Kibice warmińsko - mazurskich III-ligowców na brak nudy narzekać nie mogli. Sensacyjne zwycięstwo nad rezerwami warszawskiej Legii odniósł GKS Wikielec. Beniaminek wygrał 3:0, mimo obecności dwóch...