JUTRO: 26 °C pogoda jutro

Zwycięstwo Startu w meczu o 6 punktów

To był mecz o 6 punktów. W 7. kolejce Orlen Superligi Kobiet Start Elbląg zmierzył się z Młynami Stoisław Koszalin. Oba zespoły plasują się w dolnej części tabeli.

Lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 29:22 (14:8). Najskuteczniejsza w zespole była Weronika Weber, która zaliczyła 7 trafień.

– Przygotowaliśmy się przyzwoicie do tego meczu – powiedział Roman Mont, trener Startu.

Od samego początku narzuciliśmy swój styl grania. Kontynuujemy dobrą grę w obronie, to, co było widoczne już w ostatnich spotkaniach. Pomagamy naszym bramkarkom, które też mają dobrą skuteczność w obronie. Tego brakowało w początkowej fazie rozgrywek ligowych

– ocenił.

Trener zespołu z Koszalina Krzysztof Przybylski nie miał powodów do zadowolenia. – Ciężko jest mi mówić o jakimś pozytywnym aspekcie tego meczu – stwierdził.

Pierwszą połowę zagraliśmy tragicznie. Przez 25 minut rzuciliśmy 6 bramek, a w całej pierwszej połowie 8 to zdecydowanie za mało. Sytuacji było sporo. Nie wykorzystaliśmy około 10 sam na sam z bramkarką, dwóch rzutów karnych. Do tego dodać należy błędy techniczne, które nam się przydarzyły i wynik nam uciekł

– powiedział.

Najwięcej bramek dla Młynów Stoisław Koszalin zaliczyła Hanna Rycharska – wychowanka Truso Elbląg, która w Starcie Elbląg spędziła 8 sezonów (od 2008 do 2015 roku). Ze Startu przeszła do klubu z Koszalina.

W 8. kolejce Start Elbląg czeka wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego. 3 listopada zagra z Piotrcovią.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za T. Owczarek

Więcej w Piłka ręczna, Start Elbląg
Warmia Energa kontynuuje zwycięską passę

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo - w 5. kolejce 1. ligi szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn pokonali w Biskupcu AZS UKW Bydgoszcz 40:22 (23:13). Mecz skomentował trener...