DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Zwycięstwo Indykpolu AZS nad Skrą Bełchatów. Niesamowity czwarty set!

Indykpol AZS wygrał na wyjeździe ze Skrą Bełchatów 3:1. Przybliżył się tym samym do półfinału PlusLigi.

Pierwszy set rozpoczął się od nieznacznego prowadzenia olsztynian jednym-dwoma punktami. Kluczowy okazał się moment, gdy zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera stracili pięć oczek z rzędu – od stanu 5:7 do 10:7. Od tej pory gospodarze tego meczu nie pozwolili się zbliżyć biało-zielonym na mniej niż 2 punkty. Ostatecznie zwyciężyli 25 do 19.

Początek drugiej partii był dość wyrównany, ale to bełchatowianie częściej kończyli ataki. Było już 9:5, a nawet 15:10 dla Skry. Indykpol AZS poprawił jednak skuteczność i doprowadził do remisu 20:20. Od stanu 21:21 gospodarze tylko „gonili wynik”. Olsztynianie wygrali 26:24.

Nerwową końcówkę oba zespoły zapewniły także w trzeciej odsłonie meczu. Lepszą dyspozycję zachowali „akademicy” i to oni zwyciężyli 28:26. Najwyższą przewagę Skra objęła przy stanie 8:3. Wtedy straciła 7 punktów, zdobywając tylko trzy. Od tej pory – stanu 11:10 – trwała walka „punkt za punkt”.

W czwartym secie olsztynianie przejęli inicjatywę od pierwszego gwizdka. Zmusili trenera Skry Slobodana Kovača do wzięcia czasu przy wyniku 1:5, a następnego – przy stanie 8:15. Przerwy jednak nie poprawiły obrazu gry gospodarzy. Indykpol AZS rozbił Skrę 25:14.

Siatkarze z Olsztyna zajęli 6. miejsce po fazie zasadniczej tegorocznego sezonu PlusLigi. Dzięki temu awansowali do fazy play-off, w której trafili na trzecią w tabeli PGE Skrę Bełchatów. W tej rundzie rywalizacja prowadzona jest do 2 zwycięstw. Drugi mecz zaplanowano w Iławie o 17.30 w Wielki Piątek, 15 kwietnia. Ewentualny trzeci mecz ponownie odbędzie się w Bełchatowie.

Wybierz najlepszego siatkarza sezonu!

Redakcja: K. Ośko

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS, uwaga
Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna walkę. Słuchaj transmisji

Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna walkę o medale mistrzostw Polski. Akademicy grają ze PGE Skrą Bełchatów. Słuchaj transmisji spotkania na stronie internetowej Radia Olsztyn i w aplikacji...