Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwycięstwo Dekorglassu w Lęborku. Tenisiści stołowi z Działdowa nadal kandydatami na Mistrzów Polski

Dekorglass Działdowo. Fot. Maciej Świniarski

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo wygrali na wyjeździe z Pogonią Lębork 3:0 i nadal są poważnymi kandydatami do tytułu Mistrzów Polski.

Działdowianie pojechali do Lęborka z myślą o zwycięstwie, które dawało, przynajmniej na jeden dzień, pozycję lidera Superligi. Pojechali bez trenera Jiriego Vrablika, który tym razem został w domu i pojedynek obejrzał przez internet.

Jak mówi, przygotowuje taktykę na turniej Ligi Mistrzów, który już za 2 tygodnie w Duesseldorfie. Zawodnicy nie zawiedli szkoleniowca i wygrali 3:0, a emocje były tylko w pierwszej grze. Adam Dosz wyjątkowo długo walczył z Jakubem Dyjasem, ale ostatecznie faworyzowany zawodnik Dekorglassu zwyciężył 3:2. Potem już z górki. Marek Prądzinski przegrał 0:3 z Andrejem Gaciną, a Bogusław Koszyk także 0:3 z Wei Shihao.

W fotelu lidera Superligi Dekorglass posiedział tylko niecałą dobę, bowiem dziś na pierwsze miejsce wróciła Dartom Bogoria Grodzisk Maz. W Superlidze wiadomo już zatem, jak będzie wyglądać grupa mistrzowska i spadkowa.

W tej pierwszej,  oprócz Dekorglassu, zagrają: Dartom Bogoria, Dojlidy Białystok, Sokołów Jarosław, Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz i AZS AWFiS Balta Gdańsk – tu pojedynki dopiero w przyszłym roku.

Tymczasem działdowian teraz czeka Liga Mistrzów. W grupie D zmierzą się z Fortuną Duesseldorf, francuskim Hennebont oraz holenderskim de Boer Taverzo. Turniej w Niemczech potrwa od 11 do 18 grudnia.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tenis stołowy
Morliny Ostróda liderem pierwszej ligi tenisistów stołowych

Po ośmiu kolejkach pierwszej ligi tenisistów stołowych, zdecydowanym liderem jest zespół Morlin Ostróda. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego wygrali siedem spotkań, przegrali jedno. Drużyna po spadku z Superligi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV