Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. WKU zachęca do wstąpienia w szeregi wojska

Fot. FB WKU Lidzbark Warmiński

Trwa letnia kampania MON: „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Lidzbarku Warmińskim prowadzi dwudniową akcję zachęcającą młodych ludzi do wstąpienia w szeregi wojska.

Stoiska promocyjne zorganizowano w ośrodku edukacji historyczno – przyrodniczej w Wilczym Szańcu w Gierłoży. W akcji uczestniczą przedstawiciele 9. Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarka Warmińskim oraz żołnierze 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach.

Zainteresowanie akcją jest bardzo duże, jest co oglądać – zachęca mjr Dariusz Petka, szef Wydziału Rekrutacji WKU w Lidzbarku Warmińskim:

Między innymi broń indywidualna żołnierza Wojska Polskiego, jest dużo sprzętu optycznego, służącego do obserwacji pola walki, szczególnie prezentowanego przez oddziały rozpoznawcze z 9. Pułku Rozpoznawczego. Mamy również ze sobą Hammera, czyli podstawowy pojazd terenowo osobowy, którym poruszają się na polu walki zwiadowcy.

00:00 / 00:00

20. Brygada Zmechanizowana w Bartoszycach delegowała do udziału w akcji przedstawicieli Dywizjonu Przeciwlotniczego, którzy zabrali ze sobą armatę przeciwlotniczą. We wtorek drugi dzień akcji w Wilczym Szańcu. Stoiska wojskowe można odwiedzać od 9.00 do godz. 16.00.

Fot. FB WKU Lidzbark Warmiński

Fot. FB WKU Lidzbark Warmiński

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Gierłoż, Wilczy Szaniec, Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, akcja promocyjna, mjr Dariusz Petka
Coraz więcej kobiet zakłada mundur. Kolejna grupa terytorialsów złożyła przysięgę

41 żołnierzy Warmińsko Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wypowiedziało rotę wojskowej przysięgi. Uroczystość odbyła się na terenie 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W szeregach nowo zaprzysiężonych wojskowych jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV