Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zorganizowali Wigilię, by nikt nie został dziś sam

Fot. D. Grzymska

Wigilia dla samotnych – to szlachetne wydarzenie łączy wszystkich, którzy w ten szczególny dzień będą mogli spędzić święta w miłej atmosferze, przy tradycyjnych potrawach oraz występach artystycznych. Trwają ostatnie przygotowania do wigilii, która odbędzie się w kortowskiej stołówce „Kuźnia smaków”, przy ul. Prawocheńskiego 4.

Kilka miesięcy temu po raz pierwszy w Olsztynie samotni mogli spędzić święta wielkanocne i już wtedy dopytywali, czy na Boże Narodzenie będzie podobnie. Piotr Duliszewski z Fundacji Wolne Miejsca, koordynator akcji przekonuje, że może tu przyjść każdy, kto ma taką potrzebę. Bo to spotkanie nie tylko dla bezdomnych, ale dla tych, którzy nie mają bliskich.

00:00 / 00:00

W akcję zaangażowało się wiele wolontariuszy, jak np. 14-letni Marcin Rurys z Olsztyna, który zdradza, że zachęciła go do tego mama i zapewnia, że pomoc bliźniemu sprawia mu radość.

00:00 / 00:00

Fundacja Wolne miejsce organizuje społeczną inicjatywę „Świąt dla Samotnych”. Wigilia dla Samotnych, organizowana w wielu miejscach w Polsce, jest inicjatywą społeczną, darmową dla jej uczestników i funkcjonuje dzięki pomocy darczyńców i wolontariuszy.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kortowo
Ile kosztuje zdrowie psychiczne naszych dzieci? – pytają rodzice jednego z olsztyńskich przedszkoli. Placówce grozi likwidacja

„Przeniesienie = likwidacja”, „dzieci to przyszłość nie oszczędności”, „ile kosztuje zdrowie psychiczne naszych dzieci” - banery z takimi napisami zawisły w jednym z olsztyńskich przedszkoli. Rodzice protestują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV