Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierze z Olsztyna jadą do Kosowa

Pierwszy Olsztyński Batalion Składowania ma nowego dowódcę. Jest nim major Jarosław Kucki. Uroczyste przekazanie obowiązków połączone było z pożegnaniem żołnierzy batalionu, wyjeżdżających do Kosowa.

Jedzie tam 25 żołnierzy z Olsztyna. Będą stanowić tzw. Narodowy Element Wsparcia 28. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie. Do ich zadań należeć będzie szeroko pojęta logistyka, między innymi zaopatrzenie wojska w amunicję i paliwo.

Wśród wyjeżdżających jest sierżant Robert Buchowski, dla którego jest to druga misja w tym kraju. Jak mówi obecnie jest tam spokojnie i zagrożenie dla żołnierzy jest niewielkie.

Pożegnanie obyło się w obecności rodzin, przedstawicieli władz Olsztyna i województwa. Uroczystość połączona była z przekazaniem obowiązków dowódcy batalionu, którym dotychczas był podpułkownik Robert Dmuchowski, również wyjeżdżający do Kosowa.

Nowy dowódca, major Jarosław Kucki, przejmuje stanowisko tymczasowo. Kto i kiedy go zastąpi – na razie nie wiadomo – poinformował kapitan Piotr Ostrowski, oficer prasowy batalionu. (msoch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, armia, żołnierze, Kosowo
Jaki jest WF w szkole?

W Polsce nieubłaganie spada przeciętna sprawność dzieci i młodzieży. Nie ma medali na olimpiadzie, skoro częściej drużyna narodowa przegrywa niż wygrywa - to aż prosi się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV