Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz zwiastun nowego filmu Pedro Almodóvara. Kiedy premiera?

„Almodóvar wciąż w mistrzowskiej formie”, „niemożliwe stało się możliwe – nowy film Hiszpana przerósł oczekiwania” – najnowsze dzieło Pedra Almodóvara pt. „Matki równoległe” wejdzie do polskich kin już 31 grudnia.

Hiszpański mistrz ponownie łączy siły ze swoją wieloletnią muzą Penélope Cruz, która za swoją rolę w „Matkach równoległych” zdobyła nagrodę dla Najlepszej Aktorki na 78. Festiwalu Filmowym w Wenecji. W filmie występują również Milena Smit, Israel Elejalde, Aitana Sánchez-Gijón oraz – znane z wielu filmów Almodóvara – Julieta Serrano i Rossy De Palma.

„Matki równoległe” to historia dwóch samotnych matek, które spotykają się na sali porodowej. Kilka słów, które zamienią ze sobą w szpitalu, połączy ich losy na wiele lat.

Pedro Almodóvar jeszcze przed festiwalem w Wenecji opisywał swoje najnowsze dzieło jako pełen emocji hołd dla każdej nieidealnej matki:

W „Matkach równoległych” powracam do kobiecego świata, do macierzyństwa, do rodziny

– mówił Almodóvar.

Opowiadam o znaczeniu przodków i potomków. O wspomnieniach, od których nie da się uciec. W mojej filmografii jest wiele matek, ale te, które są częścią tej historii, bardzo się na tym tle wyróżniają. Nieidealne matki inspirują mnie w tym momencie najbardziej. „Matki równoległe” będą naprawdę intensywnym, pełnym emocji dramatem. A przynajmniej taką mam nadzieję.

„Matki równoległe” w kinach od 31 grudnia.

 

Autor: Ł. Adamski/mat. prasowe
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film
Debata i gala na zakończenie WAMA Film Festivalu

Dziś ostatni dzień WAMA Film Festivalu. O godzinie 16.00 w Multikinie zaprezentowany zostanie film "1970" w reżyserii Tomasza Wolskiego. Po projekcji odbędzie się debata pod hasłem...

Zamknij
RadioOlsztynTV