Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy zwycięzców 6. edycji konkursu „Wielka Synapsa”

Fot. Śląski Uniwersytet Medyczny

Zwycięstwem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w konkurencji drużynowej zakończyła się w Olsztynie 6. edycja konkursu „Wielka Synapsa 2024”.

Do stolicy Warmii i Mazur przyjechali studenci uczelni medycznych z całego kraju. – Frekwencja była bardzo wysoka – przyznała Agnieszka Skowrońska, prodziekan do spraw studenckich na Wydziale Lekarskim UWM.

Rywalizowało 16 ośrodków, 48 studentów drugiego roku, bo na tym roku realizowany jest przedmiot fizjologia. Z grupą studentów byli opiekunowie – kierownicy katedr fizjologii, więc mogliśmy podyskutować o ujednoliceniu standardów kształcenia

– powiedziała.

Drugie miejsce w konkurencji drużynowej zajął Uniwersytet Medyczny Piastów Śląskich we Wrocławiu, a trzecie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Konkurencję indywidualną, polegającą na rozwiązaniu testu, wygrał Jan Woźniak z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Patronem medialnym wydarzenia było Radio Olsztyn.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w studenci, Wielka Synapsa
Czy nowa żywność to konieczność?

Larwy mącznika młynarka w pizzy i w ciasteczkach? To możliwe, a udowodniły to studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego podczas warsztatów kulinarnych.  Studentki UWM z katedry pedagogiki przedszkolnej miały...

Zamknij
RadioOlsztynTV