Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy wstępne ustalenia ws. wypadku na S7

Fot. A. Podbielska

Sprawca wczorajszego wypadku na S7 z nieustalonych przyczyn zjechał na prawy pas i z całym impetem wbił się w grupę 4 samochodów.

Tak wynika z pierwszych ustaleń policji – mówił młodszy aspirant Rafał Prokopczyk z Miejskiej Komendy Policji w Olsztynie:

Na pasie przeznaczonym do włączania się do ruchu były unieruchomione cztery pojazdy – za ciężarówką ustawiły się trzy dostawcze busy. Kierowcy busów prawdopodobnie dokonywali przeładunku. Kierowca, który jechał samochodem ciężarowym w kierunku Gdańska z nieznanych przyczyn zjechał na prawą część jezdni i wbił się w ostatniego z busów. Wszystkie auta zostały zniszczone

-komentował mł. asp. Rafał Prokopczyk.

00:00 / 00:00

Na miejscu zginął 64-letni kierowca zepsutej ciężarówki, który był mieszkańcem Krotoszyna. Dwóch poszkodowanych z busów wciąż walczy o życie. A kierowcy tira, który spowodował wypadek, ze względu na obrażenia nie udało się jeszcze przesłuchać.

Policjanci oprócz ustalenia przyczyn wypadku sprawdzają, czy stojące na pasie wyjazdowym samochody były prawidłowo oznakowane i czy kierowcy byli ubrani w kamizelki odblaskowe.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, policja, bus, ciężarówka, S7, Rafał Prokopczyk
Zderzenie pięciu pojazdów na krajowej „7”. Jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku na krajowej 7 w Lutku koło Waplewa. Według informacji przekazanych przez rzecznika Państwowej Straży Pożarnej Rafała Melnyka,...

Zamknij
RadioOlsztynTV