Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zderzenie pięciu pojazdów na krajowej „7”. Jedna osoba nie żyje


Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku na krajowej 7 w Lutku koło Waplewa.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Państwowej Straży Pożarnej Rafała Melnyka, w zderzeniu wzięły udział trzy busy i dwa samochody ciężarowe.

Na węźle Grunwald doszło do zderzenia pięciu samochodów, w tym dwóch samochodów ciężarowych, które stanęły w płomieniach. Na ten moment mamy informacje o czterech osobach poszkodowanych oraz o jednej, która poniosła śmierć na miejscu.

– informuje Rafał Melnyk.

00:00 / 00:00

O prawdopodobnym przyczynach wypadku mówił na antenie Radia Olsztyn Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jest to bardzo poważne zdarzenie drogowe.  Okoliczności zdarzenia zostaną zbadane. Na miejsce przyjechał prokurator oraz grupa dochodzeniowo śledcza. Sytuacja jest opanowana choć utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin. Możemy przypuszczać, że kierowca pojazdu ciężarowego najpierw uderzył w busa, a natomiast drugie auto ciężarowe wraz z naczepą mogło uderzyć w tę ciężarówkę. Na szczęście w pobliżu zdarzenia jest droga serwisowa, po której utworzony jest objazd.

Dostaliśmy też informacje od jadących tą drogą słuchaczy:

Jest potworny wypadek, trzy samochody są w rowie, inny pojazd płonie. Ludzie zaczęli jechać pod prąd w kierunku Nidzicy, żeby nie stać w korku. Droga pewnie będzie zablokowana przez kilka godzin. Jest też duże niebezpieczeństwo, bo samochody jadące od strony Warszawy natrafiają na pojazdy jadące z naprzeciwka pasem, którym nie powinny jechać.

00:00 / 00:00

Autor: A.Dybcio
Fot. A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, ciężarówka, służby, karambol, video, uwaga
Śmiertelny wypadek pod Gietrzwałdem

Na drodze wojewódzkiej 531 w Łęgutach pod Gietrzwałdem kierujący autem osobowym 21-letni kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu. Droga była całkowicie...

Zamknij
RadioOlsztynTV