Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy termin referendum ws. odwołania burmistrza Ostródy. To pierwsze w tej kadencji samorządu referendum. Są zapowiedzi kolejnych

Część mieszkańców Ostródy ma zastrzeżenia do Zbigniewa Michalaka

29 marca odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Ostródy – ogłosił komisarz wyborczy w Elblągu.

Postanowienie w sprawie wyznaczenia takiego terminu referendum zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jak poinformował dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu Adam Okruciński, inicjatorzy przeprowadzenia referendum w Ostródzie dostarczyli 20 stycznia wniosek poparty podpisami mieszkańców.

Do uznania ważności referendum potrzebny jest więc udział ponad 6 tysięcy 700 mieszkańców. Inicjatorzy referendum zarzucają burmistrzowi między innymi niewłaściwą politykę personalną oraz brak wizji prowadzenia samorządu i rozwoju miasta.

Zbigniew Michalak jest burmistrzem Ostródy pierwszą kadencję. Startował w wyborach jako kandydat KWW Niepartyjni Niezależni. W drugiej turze zdobył 52,82 procent głosów, pokonując ówczesnego burmistrza Czesława Najmowicza z KW PiS.

Będzie to pierwsze w tej kadencji samorządu referendum gminne w województwie warmińsko-mazurskim. Inicjatywy referendalne w sprawie odwołania prezydenta miasta lub burmistrza zgłoszono także w Olsztynie, Kętrzynie i Pieniężnie.

 

Autor: B.Gajlewska/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, burmistrz, Ostróda
Mieszkańcy Ostródy pójdą do urn. Czy burmistrz utrzyma stanowisko?

W Ostródzie dojdzie do referendum w sprawie odwołania burmistrza Zbigniewa Michalaka. Mieszkańcy pójdą do urn 29 marca. Inicjatorzy referendum pod koniec stycznia przekazali komisarzowi elbląskiej Delegatury...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV