Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy stan pacjentów przebywających w szpitalu na oddziale zakaźnym w Ostródzie

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Stan pacjentów hospitalizowanych w szpitalu w Ostródzie, u których badania potwierdziły patogen kooronawirusa jest dobry.

Dziś służby potwierdziły obecność wirusa z Chin u drugiej osoby, która podróżowała autobusem z Niemiec z „pacjentem zero” i poinformowały, że jest to szósty przypadek zachorowania w Polsce.

Zarażeni, którzy trafili do szpitala w Ostródzie czują się dobrze. Kobieta nie gorączkuje, zgłasza jedynie niewielki kaszel. Pacjent, który dziś – z kwarantanny domowej – został przewieziony do szpitala ma nieżyt górnych dróg oddechowych.

Szpital w Ostródzie w razie potrzeby może przyjąć 200 pacjentów. Zgodnie z zapowiedziami został wyposażony w odpowiedni sprzęt – informuje prezes placówki Jacek Dudzin.

W tej chwili mamy wystarczającą ilość sprzętu. Zabezpieczenie jest pełne.

00:00 / 00:00

W regionie, kwarantanną objętych jest kilkadziesiąt osób, większość jest w kwarantannie domowej.

Wczoraj pojawiła się informacja o zamknięciu dwóch przychodni zdrowia przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie, do których miał przyjść pacjent z gorączką, który wcześniej wrócił z północnych Włoch. Ośrodki zostały tymczasowo zamknięte, ale jak informuje wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko stan alarmowy w tych sprawach został już odwołany.

Wiem, że kartka wisząca na drzwiach POZ-u budziła sporo niepokoju, ale mogę państwu powiedzieć, że w wyniku badań laboratoryjnych wykluczono możliwość zakażenia koronawirusem. Sytuacja wraca do normy. Natomiast procedury zostały zachowane, a one obejmują dezynfekcję pomieszczeń, w których przebywał pacjent.

00:00 / 00:00

Badania wykonuje laboratorium w Olsztynie, które oprócz Warmii i Mazur przyjmuje też próbki z sąsiednich województw.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pacjent, służby, sztab Kryzysowy, koronawirus
Wojewódzki Inspektor Sanitarny: weryfikujemy osoby z najbliższego otoczenia zakażonego pacjenta

W szpitalu w Ostródzie hospitalizowane są już dwie osoby, u których wykryto kooronawirusa. Obie podróżowały autobusem rejsowym z Niemiec. Służby potwierdziły dziś dodatni wynik u drugiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV