Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga

Michał Missan. Fot. M. Stankiewicz

42-letni Michał Missan został oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga. Jest doktorem nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania, od 18 lat praktykującym ratownikiem medycznym i szefem działu Ratownictwa Medycznego w Elblągu, a także miejskim radnym. Od 7 lat jest w Platformie Obywatelskiej.

Jak przyznaje Michał Missan – przed wyborami czeka go dużo pracy. I spodziewa się walki w II turze w Jerzym Wilkiem z PiS. Liczy on na czystą, merytoryczną kampanię bez osobistych uszczypliwości.

Koalicja Obywatelska nie ogłosiła jeszcze programu dla Elbląga, ale zaprasza na wspólne listy inne elbląskie ugrupowania i organizacje społeczne. A także obecnego prezydenta Witolda Wróblewskiego, który oficjalnie nie potwierdził jeszcze chęci ubiegania się o stanowisko.

-Nie jestem zaskoczony kandydaturą Michała Missana jako mojego rywala w wyborach samorządowych, była ona już wcześniej zapowiadana przez PO – powiedział Radiu Olsztyn poseł Jerzy Wilk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga. Były prezydent podkreśla, że Michał Missan jest pozytywną postacią w Radzie Miasta i stąd ta nominacja.

Przypomnijmy – Jerzy Wilk jako pierwszy oficjalnie zgłosił się do walki o stanowisko prezydenta Elbląga. Michał Missan jako kandydat Koalicji Obywatelskiej jest drugi. Obaj zapowiadają czystą  kampanię, liczą się też ze spotkaniem w II turze.

Na razie nie wiadomo, ilu będzie kandydatów. W stawce z pewnością znajdzie się obecny prezydent Elbląga, Witold Wróblewski. Prawdopodobnie swojego kandydata przedstawi SLD. Ale tu na razie na oficjalne informacje trzeba poczekać.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, PiS, wybory, PO, prezydent, Witold Wróblewski, Michał Missan
Olimpia Elbląg w ostatniej kolejce odczarowała swój stadion

Drugoligowi piłkarze zakończyli sezon 2017/2018. Zawodnicy Olimpii Elbląg do tej pory w 2018 roku nie potrafili wygrać na własnym obiekcie. Tym razem ta sztuka im się...

Zamknij
RadioOlsztynTV