Olimpia Elbląg w ostatniej kolejce odczarowała swój stadion

Drugoligowi piłkarze zakończyli sezon 2017/2018. Zawodnicy Olimpii Elbląg do tej pory w 2018 roku nie potrafili wygrać na własnym obiekcie.

Tym razem ta sztuka im się udała. Podopieczni Adama Borosa na zakończenie rozgrywek pokonali Rozwój Katowice 1:0 po bramce Radosława Stępnia.

W tabeli Olimpia utrzymała 6. lokatę, natomiast Rozwój sezon zakończył na miejscu dziesiątym. Elblążanie po świetnej rundzie jesiennej zapowiadali walkę o awans, ale seria słabszych spotkań zaprzepaściła szansę nawet na grę w barażu o I ligę. Poza celem sportowym jakim jest awans, były również inne cele, które udało się zrealizować – podkreśla szkoleniowiec Olimpii  Adam Boros.

00:00 / 00:00

Oba zespoły zdecydowanie lepiej spisały się w klasyfikacji Pro Junior System. Olimpia zajęła miejsce trzecie, a Rozwój klasyfikację wygrał. Oba zespoły otrzymają za grę młodzieżowcami dodatkową… i dość sporą gratyfikację finansową od PZPN-u. Trener Rozwoju Rafał Bosowski przyznaje, że jego klub głównie stawia na wychowanków.

W tym roku drugoligowcy zdecydowanie wcześniej rozpoczną nowy sezon. W Olimpii zapowiedziano, że dojdzie do kilku zmian w kadrze. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zarząd ma poinformować, kto w kolejnym sezonie będzie reprezentować żółto-biało-niebieskie barwy, a kto kończy przygodę z klubem z Agrykola 8.

Autor: J.Żukowski
Redakcja: BSChromy

Więcej w sport, piłka nożna, Elbląg
Kenijczyk zwycięzcą jubileuszowego Biegu Piekarczyka w Elblągu. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba zawodników

Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo wygrał 10. Bieg Piekarczyka w Elblągu. Osiągnął świetny czas 30 minut i 51 sekund. Zaraz za nim wbiegł na metę Andrzej...