Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znaleźli sposób na ściganie przestępców zatruwających środowisko. Pomoże w tym podpisane porozumienie

Policjanci i inspektorzy ochrony środowiska chcą ściśle ze sobą współpracować, żeby skuteczniej ścigać przestępców zatruwających środowisko.

W Olsztynie podpisano porozumienie w tej sprawie. Jako pierwsza w Polsce taką współpracę przypieczętowała porozumieniem warmińsko-mazurska policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jak podkreśla wojewódzki inspektor ochrony środowiska Joanna Kazanowska, współpraca z policjantami jest skuteczna. Dzięki temu kontrole są pojazdy przewożące odpady i likwidowane nielegalne składowiska.

00:00 / 00:00

Na podpisanym porozumieniu skorzystać mają zarówno policjanci, którzy od inspektorów będą się uczyć m.in. identyfikacji odpadów niebezpiecznych, jak i służby środowiskowe, którym policjanci będą przekazywać wiedzę o tym, jak zbierać dowody, by mogły skutecznie posłużyć w ściganiu przestępców – wyjaśnia komendant warmińsko-mazurskiego garnizonu policji nadinspektor Tomasz Klimek.

00:00 / 00:00

Pod koniec sierpnia takie porozumienie zostało podpisane na szczeblu centralnym, czyli między Komendą Główną Policji a Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska.

Fot. KWP

Fot. KWP

Fot. KWP

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przestępczość, policja, ekologia
Policyjny dron na trasie z Elbląga do Malborka. Zobacz najczęstsze przewinienia kierowców

To była pierwsza, ale nie ostatnia taka akcja. Tak o wykorzystaniu policyjnego drona na trasie krajowej numer 22 od Elbląga w kierunku Malborka mówi oficer prasowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV