Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjny dron na trasie z Elbląga do Malborka. Zobacz najczęstsze przewinienia kierowców


To była pierwsza, ale nie ostatnia taka akcja. Tak o wykorzystaniu policyjnego drona na trasie krajowej numer 22 od Elbląga w kierunku Malborka mówi oficer prasowy elbląskiej komendy miejskiej.

Nadkomisarz Krzysztof Nowacki podkreślił, że na nagraniu widać, że kierowcy wyprzedzają na podwójnej ciągłej linii, przed przejściem dla pieszych czy zawracają w miejscu gdzie są podwójne ciągłe linie. Takie wykroczenia zostały zarejestrowane przez drona w okolicach Jegłownika.

00:00 / 00:00

Elbląską policję wsparli funkcjonariusze komendy wojewódzkiej z Olsztyna, którzy są operatorami drona. Wybór kontrolowanej trasy nie był przypadkowy. Na tej drodze dochodzi dość często do poważnych wypadków w tym czołowych zderzeń spowodowanych nieprawidłowym wyprzedzaniem. Kierujący, którzy zostali nagrani przez kamerę z policyjnego drona chwilę później byli zatrzymywani przez stacjonarny patrol i karani mandatami oraz punktami karnymi.

00:00 / 00:00

Policjanci z dronem wrócą, też na inne drogi w powiecie elbląskim. Przy okazji policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę nie tylko poza miastem. W ostatni dniach jest wysyp wypadków i kolizji spowodowanych łamaniem zasad ruchu drogowego lub nieuwagą kierujących.

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, drogówka, mandat, kierowcy, wyprzedzanie, video, dron
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” z częściami samochodowymi

Ostródzcy policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt różnych części samochodowych z aut skradzionych na terenie całej Polski i zatrzymali czterech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty kradzieży i paserstwa. Dochodzenie zaczęło...

Zamknij
RadioOlsztynTV