Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znał go każdy olsztyński kibic… Nie żyje Jerzy Rudziński

Fot. sport.egit.pl

Olsztyńskie kluby straciły jednego z najbardziej oddanych sympatyków i pasjonatów sportu. W wieku 72 lat zmarł Jerzy Rudziński.

Od lat 60. XX wieku był związany z klubami piłkarskimi, a ostatnio – przez długie lata – pełnił funkcję kierownika drużyny piłkarzy ręcznych olsztyńskiej Warmii. Po przejściu na emeryturę pojawiał się na trybunach niemal wszystkich obiektów sportowych Warmii i Mazur, kibicując piłkarzom nożnym, ręcznym, koszykarkom oraz siatkarzom.

Zawsze uśmiechnięty, zawsze chętny do rozmowy i wymiany opinii o sytuacji w tabeli jakichkolwiek rozgrywek.

Jak mówi wieloletni przyjaciel Jerzego Rudzińskiego – Leszek Dublaszewski – odszedł człowiek, którego nie dało się nie lubić:

00:00 / 00:00

Jerzy Rudziński przez 16 lat był kierownikiem drużyny piłkarzy ręcznych – Warmii Traveland Olsztyn. Zmarłego działacza wspomina były zawodnik Warmii, Jacek Zyśk:

00:00 / 00:00

Jerzego Rudzińskiego uczcili minutą ciszy piłkarze ręczni Warmii Energa Olsztyn i Szczypiorniaka Olsztyn przed rozpoczęciem meczu o Wojewódzki Puchar Polski. Jerzy Rudziński był również wiernym słuchaczem Radia Olsztyn. Wielokrotnie pomagał redakcji sportowej, przekazując nam informacje z meczów.

Rodzinie Jerzego Rudzińskiego przekazujemy wyrazy szczerego żalu i współczucia.

***

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 6 listopada 2020 r (piątek) o godz. 10 mszą świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Barcza w Olsztynie. Jerzy Rudziński spocznie na cmentarzu w Dywitach. Kondukt żałobny wyruszy około 11.30 spod bramy wschodniej (od strony Kieźlin).

Jerzy Rudziński przez 16 lat pełnił funkcję kierownika Warmii Olsztyn. Fot. sport.egit.pl

Jerzy Rudziński na meczu Stomil Olsztyn. Fot. sport.egit.pl

Jerzy Rudziński na meczu Szczypiorniaka Olsztyn. Fot. sport.egit.pl

Jerzy Rudziński na meczu KKS-u Olsztyn. Fot. sport.egit.pl

Autor: M. Świniarski / I. Malewska
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
E-wizyty ZUS cieszą się dużym zainteresowaniem. Urząd apeluje, by pilnować swoich terminów

Odwołaj e-wizytę, jeśli nie możesz z niej skorzystać - prosi ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził taką usługę, by klienci mogli umówić się z ekspertem na wideokonsultację,...

Zamknij
RadioOlsztynTV