Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Znachor” w radiowej bibliotece. Do słuchania zapraszamy od środy o godzinie 19.50

fot. P. Getka

Wielu z nas zaczytuje się w nowościach wydawniczych. My tymczasem sięgnęliśmy po klasykę. Ekranizacja tej powieści od lat bije rekordy popularności.

Kiedy Tadeusz Dołęga-Mostowicz w 1937 roku wydał powieść „Znachor”, jeszcze w tym samym roku została, po raz pierwszy, zekranizowana. Film cieszył się dużą popularnością. Wykorzystał ją po latach reżyser Jerzy Hoffman, który w 1981 roku raz jeszcze sięgnął po „Znachora”. Tę właśnie wersję zna większość z nas.

Któż nie pamięta ról Jerzego Bińczyckiego jako profesora Wilczura, Anny Dymnej jako Marysieńki Wilczur, Tomasza Stockingera jako hrabiego Czyńskiego, Piotra Fronczewskiego czy Artura Barcisia?

„Znachor” to powieść, która ma nam przypominać, jak ważne jest dobre serce, skromność i chęć niesienia pomocy innym.

W audycji Radiowa biblioteka przedstawia… prezentujemy udźwiękowioną powieść Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. „Znachora” można słuchać od poniedziałku do piątku o godzinie 19.50. Premiera w środę 25 maja.

Powieść czyta Maciej Mydlak. Realizacja Marek Koter.

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, powieść, Maciej Mydlak, Znachor
Zobacz teaser prequela „Gry o tron”. Będzie kolejny hit?

Ród smoka (House of the Dragon) powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew", która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się...

Zamknij
RadioOlsztynTV