Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz teaser prequela „Gry o tron”. Będzie kolejny hit?

Ród smoka (House of the Dragon) powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina „Ogień i krew”, która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest „Gra o tron”. 

W serialu występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans.


W pozostałych rolach: Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes, Savannah Steyn.

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Produkcja powstaje na podstawie powieści George’a R.R. Martina Ogień i krew.

Póki co fani „Gry o tron” nie dostali wiele informacji o produkcji. W kolejnych tygodniach pewnie pojawi się więcej elektryzujących newsów. Czy można liczyć na podobny sukces jak w „Grze o tron”, która szybko stała się jednym z najbardziej kultowych opowieści na małym ekranie? Premiera 22 sierpnia na HBO i HBO Max.

 

Autor: Ł. Adamski/mat. prasowe
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, książka, kultura
Autor zdjęć do filmów De Palmy i Coppoli zostanie nagrodzony w Polsce

Laureatem Nagrody za Całokształt Twórczości dla Autora Zdjęć EnergaCAMERIMAGE 2022 zostanie amerykański twórca filmowy Stephen Henry Burum, ASC, który festiwalowe trofeum odbierze osobiście w Toruniu podczas trzydziestej,...

Zamknij
RadioOlsztynTV