Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmodernizowano kolejne drogi w powiatach ostródzkim i elbląskim. Pomogły pieniądze z FDS i KOWR

Fot. A. Pastuszka

Dzięki finansowemu wsparciu w gminie Ostróda zmodernizowano, w ostatnim czasie, siedem odcinków dróg.

Cztery z nich były współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych, trzy z programu „Bezzwrotna Pomoc” olsztyńskiego Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Dzięki temu udaje się przeznaczyć znaczne środki na przebudowę, modernizację i remonty wielu dróg oraz infrastruktury. To przynosi wiele korzyści gminom i powiatom w całym województwie

– podkreśla wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Rok 2020 był bardzo udany dla gminy Ostróda, gdzie udało się zrealizować siedem inwestycji drogowych z infrastrukturą.

Otrzymaliśmy na ten cel wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego. Udało się zmodernizować wiele bardzo istotnych dla naszych mieszkańców ulic

– mówi wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas.

00:00 / 00:00

Urząd Gminy w Ostródzie na modernizację i przebudowy ulic: Szkolnej w Szyldaku i Dworcowej w Samborowie, a także dróg gminnych w Pierzwałdzie i w Tyrowie Kolonii, przeznaczył około 9 milionów złotych, z czego 60% pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

Olsztyński Oddział Terenowy KOWR sfinansował przebudowę nawierzchni drogi w Klonowie oraz remont drogi w Smykówku i ulicy Parkowej w Szyldaku o łącznej wartości prawie 890 tysięcy zł.

Ponadto bezzwrotną pomoc finansową otrzymała gmina Gronowo Elbląskie z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dzięki dotacji wyremontowano drogę gminną biegnącą przez jedno z większych osiedli mieszkaniowych w Gronowie Elbląskim.

W ramach inwestycji przebudowana została ul. Osiedlowa. Nawierzchnię z trylinki czyli sześciokątnych płyt betonowych zastąpił asfalt. Poza tym utworzono 12 miejsc parkingowych. Krajowy Ośrodek Wparcia Rolnictwa przekazał gminie na tę inwestycję około 400 tysięcy zł. Pieniądze te pozwoliły w całości wyremontować około 300 metrowy odcinek drogi.

Gmina Gronowo Elbląskie mogła skorzystać z dotacji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ponieważ jest gminą leżącą na terenach popegeerowskich. Pieniądze z bezzwrotnej pomocy finansowej można przeznaczyć na modernizację infrastruktury na obszarach wiejskich.

W latach 2018-2020 KOWR gminom powiatu elbląskiego przekazał prawie 7 milionów zł. Dzięki wsparciu wybudowano m.in. oczyszczalnie ścieków w miejscowości Barzyna, Stację Uzdatniania Wody w Krupinie, czy wyremontowano drogę gminną w Jelonkach.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: P.Świniarski/A. Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, dofinansowanie, dotacja, KOWR
Są pieniądze na odbudowę drogowej infrastruktury z czasów PGR. Kto może je dostać?

"Bezzwrotna pomoc" - to program Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który pomaga gminom odbudować zniszczoną infrastrukturę drogową z czasów Państwowych Gospodarstw Rolnych. Jakie gminy mogą z takiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV