Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmniejszą się zaległości w wypłacaniu świadczeń rodzinnych

Rodzina 500 plus

Szybsze wydawanie decyzji dotyczących świadczeń rodzinnych i nadrobienie zaległości w ich wypłacaniu zapowiedział wojewoda Artur Chojecki.

Wojewoda przypomniał, że od 1 stycznia tego roku wypłata świadczeń nie leży już w gestii samorządu województwa, a urzędu wojewódzkiego, który zatrudnił nowych pracowników, żeby usprawnić cały proces.

Pojawiały się liczne sygnały o zaległościach. U nas i tak działało to w miarę poprawnie. Mimo wszystko, były generowane duże zaległości w tym zakresie. Powodem było różne szacowanie kosztów przez każde województwo – wyjaśniał na konferencji prasowej wojewoda Chojecki.

Po zmianie ustawy dotyczącej systemu wsparcia rodzin, szacowaniem i wypłatą świadczeń rodzinnych, a także świadczenia wychowawczego – w tym 500 plus – zajmują się urzędy wojewódzkie. Zaległości w wypłacie świadczeń w regionie dotyczą około jednej czwartej złożonych wniosków.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Artur Chojecki, pomoc społeczna, 500+
Artur Chojecki: Otwarcie punktu odpraw fito w elbląskim porcie, to zasługa wielu osób

W elbląskim porcie otwarto graniczny punkt odpraw fitosanitarnych. Podczas uroczystego otwarcia prezydent Elbląga Witold Wróblewski dziękował wojewodzie warmińsko-mazurskiemu Arturowi Chojeckiemu za osobisty wkład w uruchomienie tej...

Zamknij
RadioOlsztynTV