DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Zmienne szczęście szczypiornistów w I lidze

Kolejne trzy punkty do swojego konta dopisali piłkarze ręczni Warmii Energii Olsztyn. Z kolei elbląscy Meblarze nie znaleźli pomysłu na Nielbę Wągrowiec.

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn wygrali w hali Urania z czerwoną latarnią I ligi – Samborem Tczew 30:23. Drga odsłona spotkania była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy, bo do przerwy Warmiacy prowadzili tylko 14:12.

Przebieg spotkania nie odzwierciedlał położenia Sambora w tabeli – mówi trener Warmiaków – Jarosław Knopik.

00:00 / 00:00

Warmia Energa Olsztyn – Sambor Tczew 30:23 (14:12)
Warmia Energa Olsztyn: Warmia: Kacper Kłodziński, Mateusz Kopyciński (4), Wojciech Golks (3), Marcin malewski-(2), Tomasz Pasymowski (1), Piotr Dzido (3), Bartosz Idzikowski (1), Radosław Dzieniszewski-4, Mateusz Kosmala (5), Victor Olewniczak, Marek Starzec (4), Paweł Deptuła (3), Robert Targoński, Jakub Kozłowski.

……………………………

W Elblągu szczypiorniści Mebli Wójcik przegrali z liderem rozgrywek Nielbą Wągrowiec. Do przerwy spotkanie przebiegało przy jedno-dwubramkowej przewadze gości, którzy ostatecznie na przerwę schodzili prowadząc 17:15. Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza. Od pierwszego gwizdka Meble ruszyły do odrabiania strat i po trzech minutach wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie.

W 40 minucie było nawet 24:21 i nagle gra gospodarzy posypała się. Zaczęły się mnożyć błędy, a Nielba zaczęła odrabiać straty. W 50 minucie doszła na remis 25:25 i już do końca dominowała na boisku, by ostatecznie wygrać 36:29.

Skrzydłowy Mebli Adam Nowakowski, przyznał, że o wyniku zadecydowały błędy w końcówce meczu.

Teraz przed Meblami trzy mecze wyjazdowe – z SPR Żukowo, Stalą Gorzów oraz SMS Gdańsk, a w ostatniej kolejce ligowej (27 kwietnia) u siebie z Jurandem Ciechanów.