Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmieniło się oznakowanie trzech ulic w Elblągu

Zarząd Dróg w Elblągu wprowadza zmiany w oznakowaniu niektórych ulic. Dotyczą trzech miejsc: dwóch w centrum miasta i jednej na peryferiach Elbląga.

Zmieniono już oznakowanie na Starym Mieście na ulicy Studziennej i Wodnej oraz w okolicy Galerii EL. W najbliższych dniach nowe znaki staną na ulicy Niskiej, a w przyszłym tygodniu na ulicy Królewieckiej na odcinku do dzielnicy Dąbrowa.

Zmiany wprowadzono na wniosek Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa Drogowego, która zajmuje się oceną wniosków składanych przez służby i mieszkańców.

W skład Miejskiej Komisji Ruchu Drogowego wchodzą przedstawiciele komendy miejskiej policji, straży miejskiej i radni i zaproszeni goście np. ze straży pożarnej, czy korporacji taksówkowych

– wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Nowe oznakowanie ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. W przypadku ulicy Niskiej ma także zapobiec dalszej dewastacji urządzeń drogowych przez duże ciężarówki, a także ułatwić jazdę tramwajom.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ulice, organizacja ruchu
Zainaugurowano zabudowę Wyspy Spichrzów. „Może stać się wizytówką Elbląga”

Na Wyspie Spichrzów w Elblągu rozpoczęła się budowa nowych kamieniec.  Nowoczesne biura i lokale usługowe  mają zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną miasta. Podczas inauguracji budowy obecny był podsekretarz...

Zamknij
RadioOlsztynTV