Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w rządzie Mateusza Morawieckiego. Kim są nowi ministrowie?

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje nowym ministrom w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Premier poinformował we wtorek, że nowym ministrem rolnictwa, a także wicepremierem, ma zostać Henryk Kowalczyk; Anna Moskwa ma objąć stanowisko ministra klimatu, a Piotr Nowak ministra rozwoju i technologii.

Na wtorkowej konferencji prasowej szef rządu powiedział, że we wniosku skierowanym do prezydenta w sprawie zmian w rządzie zaproponował zmianę na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi – Grzegorza Pudę zastąpi Henryk Kowalczyk, który zostanie także wicepremierem.

Premier poinformował, że Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu obejmie Anna Moskwa.

Trzecia zmiana – poinformował – dotyczy stanowiska ministra rozwoju i technologii. Pełnioną obecnie przez szefa rządu funkcję obejmie Piotr Nowak.

Ponadto na ministra sportu został powołany Kamil Bortniczuk.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Autor: M. Roszak, R. Białkowski (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w minister, premier, minister sportu, wicepremier, Prezydent RP Andrzej Duda, Minister klimatu, minister rolnictwa i rozwoju wsi
Premier Morawiecki: ten program zmieni oblicze miast i wiosek. Które inwestycje w regionie zostaną dofinansowane?

Część rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią, to powyżej 23 miliardów złotych, to program jedyny i największy taki...

Zamknij
RadioOlsztynTV