Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany na stanowiskach konsultantów medycznych

Fot. Ł. Kozłowski

Zmiany na stanowiskach wojewódzkich konsultantów medycznych w województwie warmińsko-mazurskim. Nominacje z rąk wojewody Radosława Króla odebrali m.in. Jadwiga Snarska i Jerzy Badowski.

Konsultanci to eksperci, którzy doradzają wojewodzie, opiniują plany i strategie zdrowotne. Na co dzień współpracują także w zakresie kształcenia kadr medycznych czy monitorują jakość udzielanych świadczeń.

Zmiany nastąpiły m.in. w kardiochirurgii, gdzie Piotra Żelaznego zastąpi Anna Witt-Majchrzak. W medycynie nuklearnej powołano Aleksandra Kierońskiego. Nowym konsultantem w chirurgii ogólnej będzie Marek Kowalczyk. Zmiany nastąpiły także w stomatologii zachowawczej. Konsultantem została Lidia Buda. Z początkiem lipca, kadencję w zakresie pielęgniarstwa zakończyła Beata Wołk. Jej następca nie jest jeszcze znany.

Powołano też zupełnie nowych konsultantów. Chodzi o takie dziedziny jak rehabilitacja medyczna, onkologia, hematologia dziecięca, chirurgia dziecięca czy neurochirurgia. Są też nowi konsultanci w dziedzinie ortodoncji, otolaryngologii oraz radiologii i diagnostyki obrazowej. Ich zadaniem jest prowadzenie działań, które poprawią system opieki zdrowotnej w regionie tak, by ten lepiej odpowiadał na rzeczywiste potrzeby mieszkańców Warmii i Mazur.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w zmiany, Jadwiga Snarska, Radosław Król, konsultant medyczny
Radosław Król: zgłosiliśmy potrzebę wybudowania 19 wież obserwacyjnych na granicy

Nie ma mowy o presji migracyjnej na granicy z Rosją mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski. Z Radosławem Królem rozmawiał Andrzej Piedziewicz. Rząd przyjął...

Zamknij
RadioOlsztynTV