Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiana turystów na Wielkich Jeziorach. MOPR apeluje: nie skaczmy do wody gdy jesteśmy rozgrzani

Fot. Ł. Węglewski

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich dziś wymiana czarterów. Na wodzie ponownie pojawiło się mnóstwo sprzętu pływającego.

Niestety żeglarze nie mają dziś okazji do pokonania pierwszych dłuższych tras, bo prawie nie ma wiatru. Jest gorąco. Termometry pokazują ponad 27 stopni. Radosław Wiśniewski z giżyckiego MOPR-u przestrzega przed wchodzeniem do wody, gdy jesteśmy rozgrzani. Woda na głębokości kilku metrów gwałtownie się ochładza.

Nigdy nie powinniśmy wskakiwać do wody, zwłaszcza jeżeli jesteśmy zbyt długo na otwartym słońcu z tego względu, że na powierzchni jest około 40 stopni, nasze ciało nagrzewa się bardzo szybko i bardzo mocno. Kontakt z wodą, która ma nawet 23 stopnie jest to szok dla organizmu i szybko można doprowadzić do tragedii.

00:00 / 00:00

Od rana ratownicy przeprowadzili na wodzie kilka akcji technicznych. Jedna wyglądała na poważną – mówi Radosław Wiśniewski.

Na Kanale Tałckim z niewiadomych przyczyn łódka zaczynała nabierać wody. Na szczęście turyści zdążyli bezpiecznie dopłynąć do brzegu i osiedli na mieliźnie.

MOPR prosi żeglarzy o rozwagę o ostrożność na wodzie.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w woda, jezioro, żaglówka, lato, żeglarz, turyści, żeglarze, kąpiel, skok, łódka
Jak bezpiecznie i wygodnie spędzić czas na plaży?

Lato, słońce, bezchmurne niebo i upalne temperatury aż zapraszają do wskoczenia do chłodnej wody w jeziorze. Aby czuć się jednak bezpiecznie na kąpielisku, warto pamiętać o...

Zamknij
RadioOlsztynTV