Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiana na stanowisku prokuratora okręgowego w Olsztynie

fot. Przemysław Getka

– W czwartek zostanie odwołany dotychczasowy prokurator okręgowy w Olsztynie Cezary Fiertek. Na stanowisku zastąpi go prokurator Paweł Okniński – poinformował prokurator regionalny w Białymstoku Tadeusz Marek.

Prokurator Cezary Fiertek jest prokuratorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, który był delegowany do pracy w prokuraturze okręgowej. W związku z odwołaniem go ze stanowiska zostanie cofnięta mu delegacja i od piątku pan prokurator Fiertek będzie pracował w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku

– poinformował we wtorek prokurator regionalny w Białymstoku Tadeusz Marek.

Cezary Fiertek kierował olsztyńską prokuraturą okręgową od 2016 roku.

Jego następcą zostanie Paweł Okniński, który jest jednym z prokuratorów okręgowych w Olsztynie. Tadeusz Marek poinformował, że przez pół roku Okniński będzie pełniącym obowiązki szefa prokuratury.- Po tym czasie zapadną decyzje, czy obejmie to stanowisko na dalszy okres – powiedział prokurator Marek.

Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie podlegają dwie prokuratury rejonowe w tym mieście oraz prokuratury w Bartoszycach, Biskupcu, Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku Warmińskim, Mrągowie, Nidzicy, Piszu i Szczytnie.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, Cezary Fiertek
Awaria w ZDZiT. Sprawą zajęła się prokuratura

Informatycy cały czas pracują nad usprawnieniem systemu Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie po czerwcowym cyberataku. Sprawa jest wyjaśniana przez policję. Zajmuje się nią także...

Zamknij
RadioOlsztynTV