Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiana na stanowisku dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Fot. A. Piedziewicz

Generał Jarosław Gromadziński już nie jest dowódcą 15-tej Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Awansował na wyższe stanowisko.

Gen. Gromadziński swoją służbę zaczynał w Elblągu, potem służył m.in. w sztabie generalnym Wojska Polskiego, był też na zagranicznych misjach. 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną dowodził przez ponad 2 lata.

To właśnie w tym okresie w jej skład weszła Międzynarodowa Grupa Batalionowa NATO, złożona z ponad tysiąca żołnierzy z USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. Brygada brała udział w wielu ćwiczeniach i manewrach NATO. – Szanowny generale – nie wiem, czy mam się cieszyć, czy smucić tym, że awansujesz – mówił podczas uroczystości przekazania dowództwa gen. Marek Sokołowski, dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, której częścią jest giżycka brygada. Generałowi Gromadzińskiemu za służbę w Giżycku dziękowali też samorządowcy, przedstawiciele wojewody i marszałka, a także parlamentarzyści.

To był bardzo ciekawy czas, czas na możliwość zmiany szkolenia, urealnienia tego szkolenia

– przyznaje gen. Gromadziński.

On sam awansuje – będzie teraz zastępcą dowódcy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jego obowiązki tymczasowo będzie pełnił zastępca, pułkownik Bogdan Rycerski.

Brygada jest na najwyższym poziomie wyszkolenia, batalionowa grupa NATO jest w pełni zintegrowana z brygadą. Zapewniam, że nowy dowódca, który zostanie niebawem wyznaczony, jest doświadczonym oficerem

– mówi gen. Gromadziński.

Nowego dowódcę etatowego mamy poznać 1. sierpnia.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. Twitter 15 GBZ

Twitter 15 GBZ

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, dowódca, 15 GBZ
Zmiana dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Po ponad 2 latach generał Jarosław Gromadziński kończy dowodzenie w 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Został powołany na stanowisko zastępcy dowódcy 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie. Generał Gromadziński ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV