Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złodziej ukradł dzieciom dmuchane figury Mikołaja i bałwanka

Fot. Przedszkole Niepubliczne „Koralik”/Facebook

Sprzed drzwi przedszkola „Koralik” w Giżycku złodziej ukradł dmuchane duże figury Mikołaja i bałwanka. „Narobił tym przykrości dzieciom, bo nie zdążyły się nacieszyć dekoracjami” – mówi dyrektor placówki.

Mikołaj z bałwankiem stali przed wejściem do przedszkola „Koralik” przy ul. Daszyńskiego w Giżycku. Postaci były ponad metrowe, dmuchane, w środku każdej był wiatraczek, a żeby nie porwał ich wiatr pracownicy przedszkola przywiązali je linkami do barierki i obciążyli.

„Kradzież Mikołaja i bałwanka nie była prosta, złodziej musiał się solidnie do tego przygotować” – powiedziała PAP dyrektor przedszkola Anna Karolska. Dodała, że linki, którymi Mikołaj i bałwanek byli przywiązani, zostały przepalone.

Kamery przedszkolnego monitoringu nagrały moment kradzieży – stało się to o 16.40, zaledwie kilka minut wcześniej z przedszkola wychodziły dzieci z rodzicami.

„Dzień wcześniej koło naszego przedszkola kręciła się grupka młodych chłopaków, nawet zgłosiłam to policji. Wydaje mi się, że złodziej, którego wizerunek się nagrał, był w tej grupce” – dodała dyrektor „Koralika”, która zapowiedziała, że nagrania z monitoringu przekaże we wtorek po południu policji. Zamierza też złożyć zawiadomienie o kradzieży.

Dyrektor Karolska powiedziała PAP, że dmuchany Mikołaj i bałwanek sprawiały dzieciom wiele radości. Figury pojawiły się na przedszkolnej posesji zaledwie w niedzielę. „Dzieci nie zdążyły się jeszcze nimi solidnie nacieszyć. Złodziej zrobił przykrość dzieciom, które dopytują i o Mikołaja, i o bałwanka” – powiedziała Anna Karolska.

Dmuchanego Mikołaja przed rokiem skradziono też z posesji jednej z miejskich spółek w Mrągowie. Po nagłośnieniu sprawy po kilku dniach złodziej przerzucił Mikołaja przez ogrodzenie

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dyrektor, złodziej
Nowy żłobek w Elblągu. Stary wysłużony budynek zastąpi nowoczesny obiekt

e Elbląska dzielnica Zatorze będzie miała swój żłobek. Do nowego budynku przy ulicy Mielczarskiego przeniesione zostanie także przedszkole miejskie nr 18. Od lat zabiegali o to...

Zamknij
RadioOlsztynTV