Kradzież w sklepie elektronicznym. Sprawca złapany na gorącym uczynku
Sceny rodem z filmu akcji rozegrały się przy ulicy Dworcowej w Olsztynie. Z jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym wybiegł zamaskowany mężczyzna, a za nim – pracownik.
Wszystko widział patrol policji i także ruszył w pościg, a zdarzenie zrelacjonowała komisarz Anna Balińska.
20-latek wszedł zamaskowany do sklepu. Zabrał różne sprzęty elektroniczne wartości ok. 6 tys. zł i próbował opuścić sklep, nie płacąc za ten towar. Jego zachowanie zauważyli pracownicy, którzy próbowali uniemożliwić mu kradzież. Wówczas 20-latek użył wobec tych osób gazu i zaczął uciekać
– powiedziała.
Sprzęt był jednak zbyt ciężki, więc w trakcie ucieczki 20-latek część pudeł wyrzucił na ulicę. Mimo to nie udało mu się uciec. Został zatrzymany przez patrol.
Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór
– dodała Balińska.
Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski





























