Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZKM odnawia wiaty przystankowe

Zarząd Komunikacji Miejskiej odnawia wiaty przystankowe w Olsztynie. Dzięki temu mają być bardziej estetyczne.

Na razie prace dotyczą 13 przystanków położonych głównie w centrum miasta (m.in. przy Piłsudskiego koło Planetarium, Uranii i stadionu, ale też np. przy skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego/Krasickiego czy targowisku miejskim).

ZKM wymieni ścianki wiat – blacha zostanie zastąpiona szybą. Pomalowane zostaną też stelaże, naprawione lub wymienione daszki i ławki. Koszt renowacji jednej wiaty waha się od 3 do 4 tysięcy złotych.

Wiat „starego typu” jest w Olsztynie około 60, czyli prawie 1/4. W tegorocznym budżecie ZKM przeznaczył na utrzymanie wiat około 200 tysięcy złotych.

Od kilku dni w zdecydowanie bardziej przyjemnym otoczeniu zaczynają podróż pasażerowie korzystający z przystanków przy placu Roosevelta. Zielone, blaszane wiaty zastąpiły szklane, które do tej pory były przy al. Warszawskiej, a zostały zdemontowane w związku z budową buspasów. (kośk/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w autobus, ZKM, wiata
ZKM nie będzie monopolistą

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Olsztynie podpisał umowę z nowym przewoźnikiem na świadczenie usług transportu publicznego. Umowa będzie obowiązywała przez 10 lat. Nowy operator - konsorcjum firm...

Zamknij
RadioOlsztynTV