Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zjazd onkologów i hematologów dziecięcych

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Prawie 200 onkologów i hematologów dziecięcych spotyka się w Olsztynie. Podczas ogólnopolskiego zjazdu lekarze wymieniają się najnowszymi doświadczeniami w walce z nowotworami u dzieci.

Takie spotkania są dla lekarzy bardzo ważnym źródłem wiedzy, zwłaszcza że w tej dziedzinie medycyny cały czas dokonuje się istotny postęp. Teraz możemy pomagać pacjentom, którym 20 lat nie byliśmy w stanie pomóc – zaznacza dr Wanda Badowska, ordynator oddziału onkologii i hematologii olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego.

00:00 / 00:00

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Medycy dzielę się m.in. najnowszymi doświadczeniami w leczeniu białaczki. Inne z tematów to zastosowanie komórek macierzystych i osiągnięcia w chirurgii onkologicznej – dodaje dr Wanda Badowska:

00:00 / 00:00

Dla olsztyńskich lekarzy to wydarzenie szczególnie ważne. Olsztyński szpital dziecięcy organizuje taki zjazd po raz pierwszy w swej historii – dodaje doktor Wanda Badowska:

00:00 / 00:00

Zjazd onkologów i hematologów dziecięcych w Olsztynie potrwa do soboty. (apiedz/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szpital, onkologia, choroba, nowotwory
Olsztyńscy medycy rozpoczęli współpracę z Kołomyją

Szpital Pulmonologiczny w Olsztynie i miejscowa Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego podpisali porozumienie z Poradnią Ftyzjopulmonologiczną w Kołomyi na Ukrainie. Poza wymianą podglądów i doświadczeń dotyczących opieki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV