Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zgrupowanie bez Wiktora Biedrzyckiego. „Zadecydował, że chce kontynuować swoją przygodę w innej drużynie”

Wiktor Biedrzycki. Fot Artur Szczepański

Stomil Olsztyn przygotowuje się do rundy rewanżowej na zgrupowaniu w Siedlcach. Do autokaru nie wsiadł Wiktor Biedrzycki, który od dłuższego czasu monitorowany był przez inny klub pierwszoligowy.

Według nieoficjalnych informacji będzie reprezentował barwy zdecydowanego lidera tabeli pierwszej ligi, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Wiktor Biedrzycki przyznaje, że mimo wszystko cały czas płynie w nim biało-niebieska krew:

Od urodzenia chodziłem na mecze Stomilu. To był obowiązek, nie mieliśmy żadnych wymówek. Czy padało, czy był upał, my byliśmy obecni na meczu i wspieraliśmy tatę (…) To jest mój klub, urodziłem się w Olsztynie, w moim sercu płynie biało-niebieska krew. Natomiast nigdy nie wiadomo, co przyniesie życie. Piłkarzem jest się nie do końca życia, tylko kilkanaście lat. Stomil na zawsze będzie w moim sercu.

00:00 / 00:00

Mówi prezes Stomilu, Grzegorz Lech:

Teraz kluby doszły do porozumienia jeśli chodzi o transfer zawodnika w tym okienku transferowym. Zawodnik musi przejść testy medyczne w drużynie, do której raczej przejdzie jak się wszystko pomyślnie ułoży. Poczekajmy, do poniedziałku wszystko powinno się wyjaśnić. Nie zakładałem odejścia Wiktora Biedrzyckiego, i bardzo liczyliśmy, że uda nam się go zatrzymać, przynajmniej do czerwca. Rozmowy z Wiktorem prowadziliśmy od pierwszego dnia, odkąd jestem na stanowisku. No niestety, nie byliśmy w stanie przebić warunków ani wizji zespołu, do którego Wiktor przechodzi. Zadecydował, że chce kontynuować swoją przygodę w innej drużynie. Szanujemy to. Zostawił tutaj dużo zdrowia, ma przed sobą nowe wyzwania. Widziałem w Wiktorze Biedrzyckim lidera tej drużyny na lata, natomiast rozumiem jego decyzje i będziemy mu kibicować (…) A jeśli chodzi o kadrę jesteśmy zadowoleni. To duża mieszanka rutyny z młodością.

00:00 / 00:00

Trener Stomilu, Adam Majewski przyznaje, że odejście Wiktora Biedrzyckiego to strata dla zespołu, ale ktoś na pewno godnie go zastąpi.

00:00 / 00:00

W Siedlcach piłkarze Stomilu mają zagrać trzy sparingi: z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (23 stycznia), Legią Warszawa (27 stycznia) oraz z Wisłą Puławy (30 stycznia).

Fot. Stomil Olsztyn

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio za K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn, obóz, Wiktor Biedrzycki
Stomil Olsztyn zamknął kadrę na obóz w Siedlcach

Piłkarze Stomilu Olsztyn skompletowali kadrę przed tygodniowym obozem w Siedlcach. Do kadry dołączyło dziś dwóch młodych zawodników. Pierwszym z nich jest 18-letni Kamil Dajnowski występujący na...

Zamknij
RadioOlsztynTV