Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zespół z Ełku pokonał przedstawicieli m.in Belgii, Francji i Hiszpanii. Wielki sukces na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru

Fot. FB Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK

Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk – najlepszy na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru we Francji. Udział w festiwalu był okazją, by po raz pierwszy zaprezentować polską kulturę w regionie Oksytanii.

W festiwalu wzięły udział zespoły z Belgii, Hiszpanii, Grecji, Słowacji, Czech, Turcji i Francji. Polskę reprezentował zespół z Ełku, który okazał się najlepszy. Ełczanie również jako jedyna grupa otrzymali nominację na kolejny Międzynarodowy Festiwalu Folkloru, który odbędzie się za rok w Tuluzie. Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk powstał w 2001 roku. Liczy sto dwadzieścia osób. Składa się z czterech grup tanecznych, jednej wokalnej oraz kapeli.

Ełcki zespół posiada weryfikację przyznaną przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej uprawniającą do reprezentowania polskiej kultury za granicą.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, festiwal, Fot. FB Mazurski Zespół Pieśni i Tańca EŁK
Reminiscencje z Suwałki Blues Festiwal

Podobno – trawestując słowa klasyka – festiwali bluesowych ci u nas dostatek. Ktoś wyliczył, że jest ich cyklicznie ponad 60. Nie popadajmy jednak w zbytnie samouwielbienie,...

Zamknij
RadioOlsztynTV