Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żeglarskie emocje w Wilkasach koło Giżycka. Rusza Puchar Polski w klasie Omega

Ruszył kolejny sezon Pucharu Polski w klasie Omega. Zawody rozgrywają się w Wilkasach koło Giżycka.

Podobnie jak rok temu, w kalendarzu Pucharu Polski znalazło się osiem imprez zaliczanych do klasyfikacji generalnej, w tym Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w Dąbrowie Górniczej, na jeziorze Pogoria III.

Tradycyjnie już rywalizacja będzie się odbywać w dwóch klasach: Omega Sport i Omega Standard. Nowością w tym sezonie jest klasyfikacja akademicka (AZS Sailing CUP), obejmująca załogi składające się z osób do 25 roku życia, ewentualnie posiadające status studenta – mówił Adam Perczyński, członek zarządu Polskiego Związku Żeglarskiego.

00:00 / 00:00

Oprócz Pucharu Polski, w całym kraju wkrótce ruszają także rozgrywki w regionalnych ligach, skupiające m.in. żeglarzy startujących w klasie Omega. W tym roku będą to m.in. Puchar Śląska, Puchar Ziem Zachodnich, Podlaska Liga żeglarska, Puchar Kaszub.

Łącznie tylko w tych cyklach (razem z Pucharem Polski) rozegranych zostanie niemal 40 regat. I podobnie jak w ubiegłym roku na starcie pojawią się znani zawodnicy.

00:00 / 00:00

Klasa Omega to jedna z najstarszych polskich klas żeglarskich. Obecnie to także najliczniejsza seniorska flota regatowa w Polsce. Od wielu lat miłośnicy tej klasy ścigają się w dziesiątkach regat rozgrywanych na terenie całego kraju, w tym w cyklu Pucharu Polski, organizowanym przez Polski Związek Klasy Omega.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, Puchar Polski, wilkasy, klasa Omega, Pogoria III
Bliższe spotkania z Mrągowa. Radio Olsztyn było nad jeziorem Juno

Radio Olsztyn odwiedziło dziś Mrągowo. Byliśmy nad jeziorem Juno. W ten weekend odbywają się tu pierwsze regaty na nowym akwenie – Siwik Holiday Cup 2019. Impreza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV