Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żeglarskie emocje i moc atrakcji. Rozpoczynamy Dni Mrągowa

Fot. mragowo.pl

Rozpoczęły się Dni Mrągowa, które są okazją do rozegrania III eliminacji Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – Anek Cup. To już przedostatnia szansa na zdobycie punktów przybliżających do awansu do finału całego cyklu.

Zawody zostaną przeprowadzone w pięciu klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwartopokładowych, kabinowych, Mariner 600, Open oraz żeglarzy niepełnosprawnych. Tym razem organizator zaplanował rozegranie czterech wyścigów. Jesteśmy na półmetku rywalizacji o prawo startu w finale całego cyklu. Przypomnijmy, że dziesięciu najlepszych sterników zmierzy się ze sobą w regatach finałowych, które odbędą się pod koniec sierpnia na łodziach Mariner 600. Po dwóch eliminacjach możliwość startu w finale we wszystkich kategoriach wciąż pozostaje sprawą otwartą, lecz skuteczne pływanie w najbliższych regatach może niektórych zawodników przybliżyć do awansu i ostatecznej rywalizacji. Podczas sobotnich regat będziemy również świadkami dodatkowej rywalizacji o miano najszybszej łódki pływającej na Czosie.

Wyścig o błękitną wstęgę wpisał się już do tradycji naszych żeglarskich zmagań. Tym razem nie będzie jednak liczony do punktacji w cyklu, dzięki czemu każda załoga może pokusić się o start na ożaglowaniu dodatkowym. Czy tym razem którejś łódce uda się wyprzedzić katamaran?

– zastanawia się Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 8.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na after party, które odbędzie się w hotelu Anek – miejscu słynącym z legendarnej gościnności dla wszystkich żeglarzy. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego powinno nastąpić tuż po godzinie 12.00.

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa to cykl imprez sprawdzony i uznany przez żeglarzy z całej Polski. W tym sezonie została odnowiona formuła, by przyciągnąć także nowych śmiałków. Zapraszamy również do skorzystania z oferty przygotowanej z okazji Dni Mrągowa. Koncert Natalii Nykiel, Grzegorza Hyżego, Festiwal Smaków Food Trucków czy Holi Festiwal Święto Kolorów. – To będzie weekend pełen atrakcji – dodaje Maciej Majak, wiceprezes stowarzyszenia.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, atrakcje, koncerty, Dni Mrągowa, Mateusz Kossakowski
Konkursy, zabawy i wiele atrakcji. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski świętuje 20. urodziny

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma już 20  lat. Z okazji jubileuszu świętowano nie tylko podczas  oficjalnych uroczystości, ale także na  koncertach i wspólnej zabawie. Obchody rozpoczęły...

Zamknij
RadioOlsztynTV