Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zebry przechodzą metamorfozę. Z ulic Elbląga znikają niebezpieczne przejścia dla pieszych

Fot. M.Stankiewicz

Kolejne dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane dzięki dotacji z rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań – Razem Bezpieczniej.

Samorząd miasta po raz kolejny korzysta z tego wsparcia. Koszt tej inwestycji to ponad 120 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy złotych pochodzi z ministerialnego programu.

W ubiegłym roku dwa inne przejścia przeszły metamorfozę, są lepiej oznakowane i doskonale widoczne nawet po ciemku dzięki ‚tzw. kocim oczkom. – Pierwsze aktywne przejścia powstały przy szkołach przy Bema i Nowowiejskiej – przypomina Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga.

To nowoczesna technologia. Kolejne przejścia będą mieć tzw. kocie oczka, specjalną nawierzchnię i system identyfikacji pieszego. To system znacznie poprawiający bezpieczeństwo pieszych. Sprawdził się, dlatego Elbląg nadal korzysta z możliwości jakie daje Program Razem Bezpieczniej.

Na czas montażu instalacji na obu przejściach należy bardzo ostrożnie jeździć. Prace potrwają kilka dni. Wszystko zależy od pogody. Chodzi o Aleję Odrodzenia, w pobliżu pawilonów handlowych Jantar, oraz na alei Grunwaldzkiej, przed wjazdem na Giełdę Elbląską.

Fot. M.Stankiewicz

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, bezpieczeństwo, droga, pasy, przejście dla pieszych
Remont dwóch elbląskich ulic ze wsparciem rządu. Miasto otrzymało ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania

Elbląg otrzymał ponad 2,5 miliona złotych na modernizację dwóch ulic. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. To ogromne wsparcie dużych i bardzo kosztownych remontów miejskich ulic...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV