Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zdobywcy góry Elbrus z wizytą u wojewody

Fot. K.Olszewski

Łączą pasję z zawodem i zdobywają szczyty.  Mowa o trzech strażakach z Olsztyna, którzy kilka dni temu  stanęli na Elbrusie, najwyższym szczycie Kaukazu. Dziś śmiałkowie wymienili  upominki podczas spotkania z wojewodą Arturem Chojeckim.

Trzej strażacy: st. aspirant Łukasz Prot, asp. Michał Paszkowski (obaj z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie) oraz mł. asp. Paweł Zapadka z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odwiedzili wojewodę Artura Chojeckiego, który wręczył im pióra, by jak mówił, wykorzystali je do składania autografów. W zamian wojewoda, który objął wyprawę strażaków honorowym patronatem, otrzymał zdjęcie pamiątkowe ze szczytu.

Eksploracja górska to dla strażaków nie tylko wyzwanie i chęć sprawdzenia się w ekstremalnych warunkach, ale przede wszystkim zdobycie umiejętności praktycznych, doświadczenia ratowniczego i pracy w zespole. Wszyscy trzej są także ratownikami wysokościowymi.

Autorka: D.Grzymska
Zdjęcia: K.Olszewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Artur Chojecki, Elbrus
Zmniejszą się zaległości w wypłacaniu świadczeń rodzinnych

Szybsze wydawanie decyzji dotyczących świadczeń rodzinnych i nadrobienie zaległości w ich wypłacaniu zapowiedział wojewoda Artur Chojecki. Wojewoda przypomniał, że od 1 stycznia tego roku wypłata świadczeń...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV