Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zderzenie mercedesa z pociągiem towarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Fot. OSP Płozy

Na przejeździe kolejowym na trasie Płozy – Szczytno auto osobowe wjechało pod pociąg towarowy. W samochodzie kierowanym przez 32-letnią kobietę była dwójka pasażerów, w tym 2-letnie dziecko.

Do zdarzenia doszło po południu. Kierująca samochodem jechała prawdopodobnie zbyt szybko, auto wpadło w poślizg i wjechało na tory uderzając w lokomotywę ze składem towarowym. W samochodzie były też dwie inne kobiety i mały chłopiec. Nikt nie został poważnie ranny.

– Kierująca mercedesem nie zachowała należytej ostrożności – relacjonowała starszy sierżant Izabela Cyganiuk z komendy powiatowej policji w Szczytnie.

32-latka tuż przed niestrzeżonym przejazdem zaczęła hamować, wpadła w poślizg, a następnie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bok lokomotywy. Mercedesem podróżowały mieszkanki gminy Barczewo: 32-latka i 56-letnia kobieta oraz 2-letni chłopiec. Pociągiem towarowym jechało 3 maszynistów. Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało.

00:00 / 00:00

32-latka była trzeźwa. Za spowodowane zagrożenia w ruchu lądowym policja zatrzymała jej prawo jazdy.

Fot. OSP Płozy

Fot. OSP Płozy

Fot. OSP Płozy

Fot. OSP Płozy

Fot. OSP Płozy

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, PKP, pociąg, kolej, samochód, przejazd kolejowy, Pociąg Towarowy, niestrzeżony przejazd, wypadek na przejeździe
„Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Stacje diagnostyczne bezpłatnie sprawdzą oświetlenie

Instytut Transportu Samochodowego po raz szósty zainaugurował kampanię społeczną "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". Akcja ma na celu uświadamianie kierowców, jak ważnym elementem wyposażenia samochodów są...

Zamknij
RadioOlsztynTV