Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia na torach. Jedna osoba zginęła po zderzeniu samochodu osobowego z lokomotywą

Śmiertelny wypadek w Drygałach. Fot. policja

30-letni kierowca zginął rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod Piszem, gdy w samochód, którym kierował  uderzyła lokomotywa.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku – podała rzeczniczka piskiej policji nadkom Anna Szypczyńska.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 6 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Drygały w gminie Biała Piska. Samochód marki dacia zderzył się z przejeżdżającą lokomotywą. Na miejscu zginął 30-letni mieszkaniec Pisza kierujący samochodem osobowym. Mężczyzna jechał sam.

Przejazd jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 667. W tej chwili na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

W lutym w całym kraju doszło do 20 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach lub przejściach kolejowo-drogowych. Zginęło 7 osób. W 2019 roku w Polsce na przejazdach kolejowych życie straciły 64 osoby.

 

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, lokomotywa, kolej, tory, śmiertelny wypadek
Z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wypadku zginęła jedna osoba

Tragiczny wypadek w pobliżu Morąga. W niedzielę wieczorem w Niebrzydowie Wielkim między Morągiem a Miłakowem, z nieznanych jeszcze przyczyn, na prostym odcinku drogi volkswagen passat zjechał...

Zamknij
RadioOlsztynTV