Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zderzenie autokaru i 2 aut osobowych między Klewkami a Wojtkowizną. Rannych zostało 27 osób, droga przez kilka godzin była zablokowana

Fot. A. Piedziewicz

To był największy wypadek na Warmii i Mazurach w ostatnich latach – tak mówili strażacy, którzy byli na miejscu zderzenia, na drodze krajowej nr 53 w okolicach Klewek.

W wypadku uczestniczył autokar wiozący pielgrzymów do Gietrzwałdu oraz dwa samochody osobowe. Widok był naprawdę wstrząsający. Autokar leżał na boku w rowie, kilkanaście metrów dalej, również w rowie, samochód osobowy, a jeszcze dalej drugie auto osobowe.

Widząc rozmiar tego wypadku można powiedzieć, że to na pewno – pod względem liczby osób biorących udział w zdarzeniu – jedno z najtragiczniejszych zdarzeń na Warmii i Mazurach. Brały w nim udział 3 pojazdy: autokar wiozący 42 osoby oraz 2 samochody osobowe, w których łącznie jechało 6 osób

– powiedział starszy kapitan Rafał Melnyk, rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków.

Na szczęście nikt nie zginął. Z informacji podawanych na miejscu wynikało, że jedna osoba jest w stanie ciężkim – do szpitala zabrał ją śmigłowiec. W sumie, jak podawał Urząd Wojewódzki, powołując się na wojewódzkiego koordynatora ratownictwa medycznego – do olsztyńskich szpitali trafiło aż 27 osób. Lekarze chcieli je dokładnie przebadać. Wiadomo, że przynajmniej w niektórych przypadkach te obserwacje i badania będą przedłużone do piątku.

00:00 / 00:00

Winę ponosi najprawdopodobniej 32-letni kierowca samochodu osobowego, który w miejscu niedozwolonym zaczął wyprzedzać inne auto.

Podjął próbę wyprzedzania na linii ciągłej, tuż przed zakrętem w prawo. W trakcie wyprzedzania w ostatniej chwili zauważył nadjeżdżający autokar. Wszyscy uczestnicy wypadku zaczęli gwałtownie hamować, zjechali do przydrożnego rowu i przewrócili się na bok

– relacjonował aspirant Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

32-latek, który wyprzedzał na linii ciągłej tuż przed zakrętem, nie jechał sam. Była z nim kobieta oraz 7-letnie dziecko. Z informacji uzyskanych przez reportera Radia Olsztyn wynika, że to dziecko trafiło do Szpitala Dziecięcego. Na szczęście nie odniosło obrażeń, po kilku godzinach i po przeprowadzeniu badań lekarze wypisali je do domu.

Trzy osoby zostały ranne w dwóch wypadkach, które wydarzyły się późnym popołudniem na drogach Warmii i Mazur.

W Jedwabnie zderzyły się motocykl i auto osobowe. Poważnie ranny jest kierujący jednośladem, z niewielkimi obrażeniami przewieziono do szpitala 4-letnie dziecko.

Obrażenia odniósł także inny motocyklista, który przewrócił się na drodze powiatowej 508 w miejscowości Róklasy. Mężczyzna wpadł w poślizg. Po wypadku został przetransportowany do szpitala helikopterem ratowniczym.

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

 

Autor: K. Kantor / A. Piedziewicz / B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, autobus, ranni, utrudnienia, samochód osobowy, Trękusk
Utrudnienia na przejeździe kolejowym w Lubominie. Uszkodzona jest sygnalizacja świetlna

Ważna informacja dla kierowców jadących drogą wojewódzką nr 507. Na przejeździe kolejowym w Lubominie - to droga łącząca Dobre Miasto z Ornetą - uszkodzona jest sygnalizacja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV