Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Babalski (PiS): Olsztyn jako rodzynek nie został obsadzony żadnym nazwiskiem z partyjną nalepką PiS

Prawo i Sprawiedliwość podało nazwiska 99 kandydatów w wyborach do Senatu. Tylko w jednym okręgu nr 86 w Olsztynie nie przedstawiliśmy kandydata – powiedział w Porannych pytaniach poseł PiS Zbigniew Babalski.

Zbigniew Babalski dodał, że w okręgu tym o miejsce w Senacie będzie walczyć bez szyldu partyjnego obecna senator Lidia Staroń.

Na dzisiaj taka decyzja zapadła. Jest 99 kandydatów na senatorów z Prawa i Sprawiedliwości i Olsztyn jako rodzynek nie został obsadzony żadnym nazwiskiem z partyjną nalepką Prawa i Sprawiedliwości. Kierownictwo partii uznało, że z panią Lidią Staroń w wielu obszarach i na wielu płaszczyznach spokojnie możemy pracować i wspólnie podejmować decyzje. Pokazała ona dużą wrażliwość społeczną, o czym w naszych programach Prawa i Sprawiedliwości nie tylko mówimy, ale również to robimy.

Poseł Zbigniew Babalski zaznaczył, że pomimo tego, że Lidia Staroń nie należy do PiS to jej działania skierowane do ludzi i na pomoc ludziom wpisują się w program partii. Parlamentarzysta mówił także, że partia liczy się z tym, że wojewoda Artur Chojecki startując do Sejmu zdobędzie mandat. Podobnie w przypadku wicewojewody Sławomira Sadowskiego, który będzie walczył o miejsce w Senacie. Parlamentarzysta dodał, że w przypadku wygrania przez nich wyborów obóz Zjednoczonej Prawicy ma kandydatów, którzy zastąpią obecnego wojewodę i i jego zastępcę.

Jestem spokojny. Mamy kadrę (…) Nie widzę problemów, a mam doświadczenie bo byłem wojewodą. Mamy spory sztab ludzi. Jeżeli ci dwaj panowie dostaną mandat to bez problemów wskażemy osoby, które będą skuteczne na stanowiskach wojewody i wicewojewody.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego ze Zbigniewem Babalskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, PiS, wybory, senat, Prawo i Sprawiedliwość, lista, Lidia Staroń, kandydaci, Zbigniew Babalski
Znamy skład list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Sprawdź, kto z Warmii i Mazur wystartuje do Sejmu i Senatu

Dotychczasowi parlamentarzyści, samorządowcy, a także przedsiębiorcy znaleźli się na listach  Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do Sejmu. W Olsztynie liderem jest podsekretarz stanu w Ministerstwie...

Zamknij
RadioOlsztynTV