Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbigniew Babalski (PiS): Nasi koalicjanci postawili nas w niezbyt komfortowym położeniu, sytuacja jest poważna

Fot. Agnieszka Chmielewska

„Sądzę, że koalicja rządowa jest zawieszona, a sytuacja jest bardzo poważna” – powiedział w Porannych Pytaniach poseł PiS z Ostródy Zbigniew Babalski. W ten sposób odniósł się do politycznych konsekwencji głosowania nad ustawą o ochronie zwierząt.

Mimo dyscypliny partyjnej, przeciw ustawie głosowało 38 posłów klubu PiS a wstrzymało się 15. W Porannych Pytaniach poseł PiS Zbigniew Babalski był pytany o to, czy w tej sytuacji koalicja rządowa jeszcze istnieje:

Ciężko powiedzieć, że nie istnieje, chociaż w wypowiedziach liderów naszego ugrupowania pojawia się przekaż, że przestała istnieć. Ja podchodzę do tego trochę ostrożniej – według mnie koalicja jest zawieszona, natomiast sytuacja jest poważna. Nasi koalicjanci postawili nas w niezbyt komfortowej sytuacji. Mając 18-19 mandatów codziennie stawiają nam nowe propozycje.

Dodajmy, że decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało 15 posłów, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Zawieszony został także poseł z Pisza Jerzy Małecki.

Zbigniew Babalski podkreślał  również: „Poddamy się ocenie wyborców, ale wystartujemy sami, bez Porozumienia i Solidarnej Polski”. Twierdząco odpowiedział na pytanie czy Prawo i Sprawiedliwość dąży do przeprowadzenia przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Podkreślał, że takich słów użył również prezes tej partii Jarosław Kaczyński:

Każdy, kto startuje w wyborach liczy, że będzie sprawował władzę samodzielnie. Czy uda się uzyskać większość bezwzględną? Tego nie wiem, zdecydują wyborcy. Osobiście od 1994 roku permanentnie poddaje się ich ocenie i przyjmę każdy wynik

– mówił poseł Zbigniew Babalski.

Poseł PiS stwierdził również, że teraz „walka idzie o to, jak za trzy lata będą wyglądały listy i ile dobrych, biorących miejsc da się wynegocjować na tym etapie z Prawem i Sprawiedliwością”. Tak Zbigniew Babalski ocenił zachowanie polityków Solidarnej Polski i Porozumienia. Przypomnijmy, klub PiS podzieliło ostatnie głosowanie nad ustawą o ochronie zwierząt.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego ze Zbigniewem Babalskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kryzys, Solidarna Polska, koalicja, porozumienie, Zbigniew Babalski, wybory parlamentarne, Zjednoczona Prawica, Piątka dla zwierząt, przyspieszone wybory
W. Kossakowski: „Partia musi być jednomyślna, a tego zabrakło”. J. Protas: „Trwa bezwzględna walka o wpływy”

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn byli poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski i poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. Podczas posiedzenia Sejmu doszło do...

Zamknij
RadioOlsztynTV