Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zbierali na leczenie i rehabilitację Poli. Policjanci z Pisza zgromadzili prawie 12 ton plastikowych korków

Fot. KPP Pisz

Blisko 12 ton plastikowych korków – taki jest plon czwartej edycja zbiórki nakrętek, rozkręconej przez dzielnicowego z Białej Piskiej – aspiranta Adama Trzonkowskiego. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza.

O szczegółach mówi nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji:

 Pola Zielińska od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy. Rok temu przeszła operację wszczepienia pierwszego implantu ślimakowego. W lutym tego roku dziewczynka była ponownie operowana. Wszczepiono jej drugi implant ślimakowy. Rodzice dziewczynki nie kryją swojej ogromnej radości, gdyż informacja o możliwości przeprowadzenia tego zabiegu pojawiła się nagle i była dla nich ogromnym zaskoczeniem.

Tegoroczna akcja zbiórki nakrętek dla Poli przerosła najśmielsze oczekiwania:

Przedsięwzięcie rozkręcone przez nakrętkowego mistrza świata nabrało wielkiego rozgłosu. Worki z korkami przynosiły zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Ponadto mnóstwo nakrętek przywozili żołnierze, a paczki docierały do nas nawet z zgranicy.

Asp. Adam Trzonkowski oraz rodzice Poli zdecydowali, aby część zebranych nakrętek przekazać na leczenie Hani z Ełku. 9-miesięczna dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA1. Trwa zbiórka środków na jej terapię genową w Stanach Zjednoczonych. Dzielnicowy jesienią rusza z piątą edycją zbiórki nakrętek.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Pisz, zbiórka, korki, pola, nakrętki, rehabilitacja, Anna Szypczyńska
Nieznani sprawcy zastrzelili w nocy psa. Sprawą zajęła się policja

W nocy z wtorku na środę w pobliżu Mrągowa nieznani sprawcy zastrzelili psa rasy husky. Pies biegał sam w pobliżu domu. Policja, która wyjaśnia przyczyny zdarzenia,...

Zamknij
RadioOlsztynTV