Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zawody, licytacje i moc atrakcji w Kętrzynie. Służby mundurowe włączyły się w pomoc Kindze chorującej na mózgowe porażenie dziecięce

Kętrzyńscy funkcjonariusze służb mundurowych zorganizowali zawody, podczas których zbierane są środki na wsparcie leczenia chorej Kingi.

Impreza, z udziałem straży granicznej, policji, strażaków i policjantów, odbywa się pod hasłem „Mundurowi dla Kingi”. W sportowych zmaganiach bierze udział również publiczność. Przygotowano liczne licytacje i atrakcje. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie 24-letniej Kingi, która od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Przeszła przez wiele trudnych operacji, a jej codzienność to nieustająca walka z bólem.

Kinga potrzebuje pilnie operacji kości udowych, która odbędzie w warszawskiej klinice. Jest to dla niej ostatnia szansa, by wróciła do sprawności. Aby operacja mogła się odbyć potrzeba jeszcze 160 tysięcy złotych.
Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, licytacja, pomoc, straż graniczna
Przekroczyli granicę, bo chcieli zobaczyć, jak wygląda przejście z Rosją. Turyści z Wielkopolski ukarani mandatami

Pięciu turystów ukaranych mandatami za nielegalne przekroczenie granicy z Rosją. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie wylegitymował czterech obywateli Polski i jednego z Ukrainy. Okazało...

Zamknij
RadioOlsztynTV