Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zaufał fałszywym konsultantom. Stracił 12 tysięcy złotych

Mieszkaniec powiatu braniewskiego został oszukany przez rzekomych konsultantów, w efekcie stracił ponad 12 tys. zł. 63-letni mężczyzna został oszukany przez fałszywych konsultantów.

Pod pretekstem wypłaty zysków uzyskali dostęp do kont bankowych i okradli klienta – informuje młodszy aspirant Radosław Ulewicz z policji w Braniewie.

Mężczyzna pod pretekstem szybkiego wzbogacenia się uległ namowom oszustów i zainstalował na swoim komputerze oprogramowanie, które dało dostęp do kont bankowych, w efekcie czego oszuści byli w stanie wyprowadzić z nich ponad 12 tys. zł. Policja przypomina – nie przekazujmy danych logowania do bankowości elektronicznej. W przypadku wątpliwości skontaktuj się ze swoim bankiem.

00:00 / 00:00

Policjanci cały czas ostrzegają, by w przypadku finansowych inwestycji zachować wzmożoną czujność w stosunku do pozornie atrakcyjnych ofert.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, oszustwo, oszustwo internetowe, ofiara oszustwa
Oszust z Olsztyna sprzedawał opał. Pokrzywdzeni z całej Polski

Na trzy miesiące trafił do aresztu mieszkaniec Olsztyna, który w internecie podszywał się pod firmę handlującą opałem. Mężczyzna od kilku osób przyjął zaliczki, ale wpłacający nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV