Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zatrważające wyniki badań monitoringu. Kierowcy w Olsztynie nagminnie łamią przepisy drogowe

Fot. Przemysław Getka

Zbyt szybka jazda i przejeżdżanie przez skrzyżowania na czerwonym świetle – to najczęstsze grzechy kierowców w Olsztynie.

Kamery ITS tygodniowo obserwują tysiące kierowców łamiących przepisy. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przedstawił dane z ostatniego tygodnia października.

Są miejsca, gdzie większość kierowców jeździ nieprzepisowo – mówi rzecznik ZDZiT Michał Koronowski.

Najgorzej pod tym względem wypada aleja Warszawska i jej skrzyżowanie z ulicą Dybowskiego. Przez analizowany tydzień powyżej dopuszczalnych 50 km/h jechało około 22 tysięcy kierowców, podczas gdy dziennie przejeżdża to skrzyżowanie niespełna 30 tysięcy pojazdów.

Zgodnie z prawem służby nie mogą wykorzystywać systemu monitoringu skrzyżowań do wystawiania mandatów, dlatego kierowcy, których nie złapie bezpośrednio patrol policji, czują się bezkarnie.

Z danych ZDZiT wynika, że na pięciu analizowanych skrzyżowaniach kierowcy przejechali na czerwonym świetle prawie tysiąc razy. Najczęściej dzieje się na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego z Pstrowskiego i Obiegową.
Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, monitoring, ITS, światła, przepisy drogowe, sygnalizator
Znamy wyniki tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dofinansowanie otrzyma łącznie 41 projektów

W tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego oddano ponad 56 tysięcy głosów. - Dziękuję mieszkańcom za aktywność - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Do rozdysponowania była rekordowa...

Zamknij
RadioOlsztynTV