DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

Zaskoczenie w Uranii. Indykpol przegrał z ostatnią drużyną w tabeli

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn dość pechowo wrócili na boiska PlusLigi po ponad 3 tygodniach przerwy. Olsztynianie przegrali u siebie z Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 22:25, 22:25) w meczu 17. kolejki.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się od ataku Jimeneza, następnie popisał się on asem. Zresztą ten sam zawodnik zakończył partię. Goście objęli prowadzenie 2:0 i do końca kontynuowali dobrą grę.

Po kolejnym asie Jimeneza Indykpol AZS przegrywał 6:13. Olsztynianie nie poddawali się. Ich walka przyniosła rezultaty w postaci zmniejszenia strat do 15:16. Na więcej jednak lubinianie nie pozwolili. Niebawem po zatrzymaniu blokiem Schotta było 15:18 i goście spokojnie wygrali.

W dwóch następnych partiach na boisku można było zobaczyć o wiele więcej walki, ale goście w końcówkach byli o pół kroku z przodu przez olsztyńskim Indykpolem.

Drugiego seta ponownie asem rozpoczął Jimenez. Goście szybko odskoczyli na 3 punkty (4:7) i bezpieczną przewagę utrzymali do końca. Drugą partię zakończył Penczew.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli olsztynianie, ale Cuprum szybko wyrównał (6:6, 8:8) i uzyskał minimalne prowadzenie. Zmiany w drużynie Indykpolu AZS nie pomagały. W połowie partii po asie Tavaresa było 13:16 i lubinianie nie oddali przewagi.

Statuetkę MVP odebrał kolumbijski atakujący Ronald Jimenez, który zdobył 21 punktów w tym cztery asy. W zespole olsztyńskim najskuteczniejszym zawodnikiem jest Damian Schulz, który w rankingu atakujących PlusLigi znajduje się na 5. miejscu.

Liderem klasyfikacji jest aktualnie Ronald Jimenez, który ma na koncie 123 punkty. Kolumbijczyk prowadzi również w rankingu najlepiej punktujących zawodników PlusLigi. Jego dorobek wynosi 132 pkt.

Indykpol po siedmiu spotkaniach z dorobkiem 6 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli PlusLigi.

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Damian Schulz, Dmytro Teriomenko, Dawid Woch – Jędrzej Gruszczyński libero) – Kamil Droszyński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Wojciech Żaliński.

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Nikołaj Penczew, Miguel Tavares Rodrigues, Przemysław Smoliński – Kamil Szymura (libero) – Dawid Gunia, Adam Lorenc, Bartosz Makoś (libero).

To nie pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie. 29 września zagrały ze sobą w ramach 4. kolejki PlusLigi. W Lubinie goście zwyciężyli 3:0.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za plusliga.pl

Więcej w siatkówka
Dreszczowiec w Uranii. Indykpol wygrywa po tie-breaku!

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w Hali Urania Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:2. Była to pierwsza porażka gości w bieżącym sezonie PlusLigi. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa...